Prezydent Warszawy: dziś dziękujemy tym, których pracę postrzegaliśmy jako coś oczywistego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2020 07:30

Dziś ogromną część odpowiedzialności biorą na siebie ludzie, których pracę często dotąd postrzegaliśmy jako coś oczywistego; jesteśmy wam winni ogromne podziękowania – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w nagraniu skierowanym m.in. do lekarzy, kierowców, urzędników i sprzedawców.

"Jesteśmy wam winni ogromne podziękowania". Fot. PTWP

Nagranie Trzaskowski opublikował w czwartek (2 kwietnia) wieczorem w mediach społecznościowych. "Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, kierowcy, motorniczy, funkcjonariusze, urzędnicy, wolontariusze, sprzedawcy i wszyscy, którzy w tych trudnych czasach zapewniają nam względną normalność i elementarne bezpieczeństwo. Dzięki Wam Warszawa działa, za co, z całego serca dziękuję" - napisał.

Prezydent Warszawy w filmiku podkreśla, że czas epidemii to dla wszystkich czas sprawdzianu odpowiedzialności za siebie, za naszych bliskich i za całe nasze społeczeństwo. 

"Dziś ogromną cześć odpowiedzialności biorą na siebie ludzie, których pracę często dotąd postrzegaliśmy jako coś oczywistego" - dodał.

Trzaskowski zauważył, że nie zawsze zwracaliśmy uwagę na to, że autobus, metro czy tramwaj prowadzi konkretny człowiek, "dokładnie taki jak my". "Nie zawsze zastanawialiśmy się nad tym, kto rano sprzątnął ulicę, żebyśmy mogli przejść przez schludne miasto. Policjantów, strażników miejskich czy strażaków kojarzymy bardziej z wozów i mundurów niż z konkretnych twarzy" - powiedział.

"Dziś tym wszystkim ludziom jesteśmy winni ogromne podziękowania. Warszawa działa, Warszawa żyje, warszawiacy jeżdżą po swoim mieście z pracy do domu, z domu do pracy. Mają gdzie kupić leki, mają gdzie kupić jedzenie i środki higieny. A wszyscy ci ludzie, których wymieniłem, czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem" - powiedział prezydent stolicy.

Jak zaznaczył, lekarze, ratownicy, personel medyczny cały czas dzielnie walczy w tych nadzwyczajnie trudnych warunkach o nasze życie i zdrowie.

PAP - Agnieszka Ziemska

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum