Prezydent Kaczorowski już w Warszawie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2010 13:03

Samolot z trumną z ciałem ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego wylądował w czwartek (15 kwietnia) po południu na wojskowym lotnisku w Warszawie.

W uroczystości na płycie lotniska biorą udział, obok najbliższej rodziny, przedstawiciele władz państwowych z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem.

Trumna, przykryta biało-czerwoną flagą, została wyniesiona z samolotu CASA przez żołnierzy i umieszczona na katafalku. Przy trumnie, na której najbliżsi położyli wiązankę kwiatów, wystawiono wartę honorową. Odegrano hymn państwowy. Zgromadzeni modlili się w intencji Ryszarda Kaczorowskiego.

Po uroczystości na lotnisku trumna, w asyście honorowej, zostanie przewieziona do Belwederu, gdzie będzie wystawiona na widok publiczny. W poniedziałek po mszy w archikatedrze św. Jana, trumna z ciałem prezydenta Kaczorowskiego zostanie przewieziona do Świątyni Opatrzności Bożej.

Ryszard Kaczorowski jest jedną z 96 ofiar sobotniej katastrofy rządowego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem, którym polska delegacja leciała na rocznicowe obchody do Katynia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum