gazeta.pl/Rynek Zdrowia | 19-12-2014 09:38

Prezes Twardowski znów na barykadzie

Marek Twardowski, były wiceminister zdrowia i były dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. jest teraz prezesem Lubuskiego Oddziału Porozumienia Zielonogórskiego. Opowiada Gazecie Wyborczej o sukcesach, które odnosi jako działacz tej organizacji.

Mówi, że od kiedy ponownie został prezesem PZ, czyli od połowy listopada, przyjął do Federacji kolejnych 15 podmiotów.

GW kreśli sytuację, w której przyszło prezesowi działać. Przypomina, że ”ruch PZ znów idzie na wojnę z rządem, po tym jak ten ogłosił pakiety onkologiczny i antykolejkowy”, a lekarze grożą zamknięciem w styczniu gabinetów.

Marek Twardowski upatruje powodów swojego zaangażowania w życie polityczne i społeczne w tym, że pochodzi z patriotycznej rodziny (ojciec - partyzant Armii Krajowej). - Możliwe, że walkę odziedziczyłem w genach - analizuje i podkreśla, że szkole był przewodniczącym, w liceum i na studiach starostą grupy, a w szpitalu w Nowej Soli zakładał "Solidarność".

- Jestem zadowolony z życia. Bo za najważniejsze uważam, że dożyłem czasów po upadku komuny - zwierza się 63-lekarz w tekście zatytułowanym ”Doktor Twardowski wraca na barykady”.

Czytaj: www.gazeta.pl