Prezes PiS: w Polsce powinno się rodzić więcej dzieci, ale nie ma warunków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 października 2015 14:14

W Polsce powinno się rodzić więcej dzieci, obecna sytuacja demograficzna to jeden z największych problemów kraju; w jego rozwiązaniu może pomóc praca, mieszkania, realne wsparcie dla rodzin - powiedział w sobotę (3 października) w Nowym Sączu przewodniczący PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS: w Polsce powinno się rodzić więcej dzieci, ale nie ma warunków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jarosław Kaczyński przekonywał, że w Polsce trzeba wprowadzić zmiany. Uznał, że potrzebna jest naprawa aparatu państwowego, lepsze zorganizowanie władzy wykonawczej, rządu, wielka reforma sądownictwa, dokończenie modernizacji służb mundurowych i zmiany w polskiej dyplomacji, która - jak podkreślił - "powinna m.in. służyć polskiej gospodarce, a nie służy".

Za jeden z największych obecnych problemów Polski uznał obecną sytuację demograficzną.

- Polska się dziś zwija, a powinna się rozwijać. Z radością słyszałem o dzieciach, które mają panie kandydatki, ale dzisiaj tych dzieci w Polsce jest dużo, dużo za mało. Tych dzieci powinno być dużo więcej. Ale nie ma ich, bo nie ma warunków. Polki w Anglii rodzą tych dzieci dużo - powiedział dodając, że pod względem dzietności Polska zajmuje jedno z dalszych miejsc na świecie.

- To też można zmienić, ale potrzebna jest praca, mieszkanie, realna pomoc dla rodzin, sprawiedliwość - wyliczał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze