Prezes NRL pisze w geście solidarności do białoruskich lekarzy

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2020 21:56

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy! W imieniu swoim, a także całego środowiska lekarskiego w Polsce, chciałbym - w tych niezwykle trudnych chwilach - zapewnić o naszym wsparciu dla Waszej odważnej walki o demokrację - napisał prezes NRL Andrzej Matyja w liście do białoruskich lekarzy, opublikowanym w środę (26 sierpnia) na stronach Naczelnej Izby Lekarskiej.

Prezes NRL pisze w geście solidarności do białoruskich lekarzy
Prezes NRL Andrzej Matyja Fot. PTWP

Wyrażamy głęboką nadzieję, że ten czas będzie dla Was przełomowy i przyniesie upragnione zwycięstwo w walce o słuszne prawa, sprawiedliwość i praworządność.  Z głębokim oburzeniem przyjmujemy informacje o szykanach, pobiciach i torturach. Bezwzględnie potępiamy użycie siły i terroru wobec protestujących - czytamy w liście podpisanym przez prezesa NRL.

Jesteśmy pod wrażaniem Waszego poświęcenia w niesieniu pomocy rannym i poszkodowanym w wyniku represji i przemocy. Łączymy się z Wami myślami i sercem - czytamy dalej.

Wielu z nas doskonale pamięta podobne przeżycia i emocje Polskiego Sierpnia sprzed czterech dekad. Wiemy, jak wiele znaczy ludzka solidarność. Zapewniamy o niej Was jako Kolegów Lekarzy - i wszystkich Waszych Rodaków, obywateli bliskiego nam kraju. Przesyłamy wyrazy braterskiej solidarności i wsparcia dla Waszych dążeń do zmiany i poszanowania należnych Wam praw. Żywie Biełaruś! - napisał Andrzej Matyja.

Więcej: nil.org.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum