Prezes NRL: nie widzę godnego następcy Jerzego Owsiaka

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2019 12:40

Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, skierował do Jerzego Owsiaka list otwarty, w którym wyraża ogromną wdzięczność za jego działalność na rzecz WOŚP. Podkreśla, że jego zaangażowanie i pasja przekładają się na ogrom zakupionego sprzętu przeznaczonego na leczenie milionów Polaków.

Prezes NRL: nie widzę godnego następcy Jerzego Owsiaka
Prezes NRL Andrzej Matyja: - Nie widzę godnego następcy Jerzego Owsiaka. Fot. Archiwum

Jak napisał prezes Matyja, lista zasług Owsiaka jest długa, ponieważ nie tylko przyczynia się do ratowania życia, ale uczula wszystkich na fundamentalną zasadę poszanowania godności wszystkich ludzi, a zwłaszcza cierpiących i bezradnych.

„Staram się zrozumieć Pańską decyzję (o rezygnacji z funkcji prezesa fundacji WOŚP - red.). Wiem, jak ogromny osobisty ciężar musiał Pan nieść przez wszystkie lata działalności i jak wielkim ciosem jest tragiczna śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza. Wierzę, że Pana dotychczasowy dorobek, nauki i przykłady postawy człowieka z misją - misją tak bliską nam lekarzom - już mocno zakorzeniły się w społecznej świadomości. Ale nadal potrzebny jest lider, który będzie twarzą i tarczą, który zainspiruje tysiące ludzi do wspólnego czynienia dobra - na tę chwilę po prostu nie widzę godnego następcy” - czytamy w liście.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum