Prezes NRL apeluje do ozdrowieńców: możecie pomóc oddając krew

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2020 14:05

W szpitalach na podanie osocza ozdrowieńców czeka bardzo wielu ciężko chorych pacjentów. Możecie im pomóc oddając krew. Dawcą może być każdy ozdrowieniec! Wystarczy zgłosić się nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym należy przejść kwalifikację - apeluje do ozdrowieńców prezes NRL.

Prezes NRL apeluje do ozdrowieńców: możecie pomóc oddając krew
Dzięki Wam możemy przechylić szalę w walce z wirusem - wzywa prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Fot. PTWP

Badania naukowe przeprowadzone w różnych krajach potwierdzają, że osocze ozdrowieńców COVID-19, podane we wczesnej fazie choroby może wspomóc organizm w walce z wirusem. Wśród osób, którym podano osocze w ciągu trzech dni od rozpoznania, a także wśród osób, którym podano osocze zawierające wysokie poziomy przeciwciał neutralizujących wirusa, uzyskano zmniejszenie ryzyka zgonu - wskazuje Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Dlatego apeluje: ''Dołączcie do nas, medyków. Dołączcie do tych, którzy pomogli Wam i pomóżcie w uratowaniu innych. Dzięki Wam możemy przechylić szalę w walce z wirusem. Dzięki Wam możemy go szybciej zwalczyć i sprawić, że więcej osób odzyska zdrowie. Ich los jest również w Waszych rękach!''.

Więcej: nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum