Premier Morawiecki: wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2018 16:00

Wspieram #WOŚP - napisał w niedzielę (14 stycznia) na twitterze premier Mateusz Morawiecki. Tweeta zakończył emotikonem z serca.

Fot. PTWP

W całym kraju w niedzielę odbywa się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wydarzeniu bierze udział 120 tys. wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze na doposażenie szpitali położniczych. W całej Polsce będzie działało ok 1,7 tys., a poza granicami około 80 sztabów orkiestry.

W tym roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Fundacja chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. W sumie, w ciągu 25 lat Fundacja zebrała ponad 825 mln zł na wsparcie polskiej medycyny. Środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej są przeznaczane na realizację celu danego Finału, czyli przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych dla najmłodszych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum