Prawie połowa Polaków ma dość, ciężko znosi pandemię, obostrzenia i lockdowny

Autor: RR • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia26 kwietnia 2021 20:45

46 proc. Polaków ciężko znosi pandemię, obostrzenia i kolejne lockdowny i ma już tego dość - wynika z sondażu Kantar Public.

Prawie połowa Polaków ma dość, ciężko znosi pandemię, obostrzenia i lockdowny
Badania pokazują, że dość pandemii mają częściej kobiety. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje Kantar, prawie połowa Polaków 46 proc. ciężko znosi pandemię, obostrzenia i kolejne lockdowny i ma już tego dość.

Dla 42 proc. badanych ten okres również jest trudny, ale dają sobie radę. "Co dziewiąty respondent (11 proc.) zdążył przyzwyczaić się do otaczającej rzeczywistości, w związku, z czym, ocenia stosunkowo dobrze swoje samopoczucie" - wynika z sondażu.

Dość pandemii mają częściej kobiety

"Nikt jednak nie czuje się obecnie lepiej niż przed pandemią. 1 proc. respondentów nie był w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie" - wskazano.

Badania pokazują, że dość pandemii mają częściej kobiety (48 proc.), badani w wieku 35-44 lat (53 proc)., zamieszkujący miasta powyżej 500 tys. mieszkańców (54 proc.), niezainteresowani polityką (57 proc.) oraz zwolennicy Ruchu Polska 2050 (55 proc.).

Seniorzy dają radę

W przypadku respondentów zmagających się z obecną sytuacją, ale dających radę, przeważają osoby w wieku 65 i więcej lat. Stanowią one 54 proc., bardzo zainteresowani polityką (47 proc.) oraz zainteresowani (46 proc.), wyborcy Koalicji Polskiej (57 proc.).

Osoby przyzwyczajone do pandemii to głównie mężczyźni (14 proc.), zamieszkujący w miastach 20-100 tys. mieszkańców (14 proc.), oraz osoby sympatyzujące z Prawiem i Sprawiedliwością (15 proc.).

Sondaż Kantar został przeprowadzony techniką wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 9-14 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum