Pracownica przychodni przywłaszczyła blisko 40 tys. zł. Usłyszała 53 zarzuty

Autor: PAP • Źródło: PAP21 października 2021 06:48

40 tys. złotych - taką kwotę miała przywłaszczyć pracownica przychodni w Lesznie. Pobierała pieniądze od pacjentów, ale nie ewidencjonowała transakcji w systemie.

Kobieta miała działać w ten sposób od wiosny 2019 do lata 2020 roku. Fot. Shutterstock
  • Niemal 40 tys. zł przywłaszczyła sobie pracownica jednego z punktów medycznych w Lesznie (woj. wielkopolskie)
  • Pobierała pieniądze od pacjentów za usługi medyczne, ale nie ewidencjonowała opłat w systemie i zabierała je dla siebie
  • 30-latce zarzucono ponad 50 czynów

Nawet kilkaset złotych od pojedynczego pacjenta

Jak poinformowała w środę oficer prasowa KMP w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka, 30-letnia kobieta zatrudniona w jednej z leszczyńskich przychodni medycznych pobierała od pacjentów pieniądze za wykonanie usług medycznych, jednak nie wszystkie transakcje wprowadzała do systemu fiskalnego.

- Niekiedy otrzymane od pacjenta pieniądze, najczęściej w kwotach kilkusetzłotowych, zabierała dla siebie - wskazała Żymełka.

Dodała, że leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 30-latka działała w ten sposób od wiosny 2019 do lata 2020 roku.

40 tys. zł i 53 zarzuty popełnienia przestępstw

- Łącznie przywłaszczyła prawie 40 tys. zł, pobierając pieniądze od ponad 50 osób. Należy jednak dodać, że usługi pacjentów były realizowane zgodnie ze złożonym zleceniem i opłatą - zaznaczyła policjantka.

Na początku października podejrzana usłyszała 53 zarzuty popełnienia przestępstw polegających na przywłaszczeniu powierzonych pieniędzy. Żymełka podała, że w środę do Prokuratury Rejonowej w Lesznie trafił akt oskarżenia przeciwko byłej już pracownicy przychodni, która dobrowolnie poddała się karze.

Czyny zarzucane 30-latce zagrożone są karą do 5 lat więzienia.

Zobacz również: Ten lekarz z Piły raczej nie strajkuje. W ciągu roku zarobił 1 mln złotych 

Onkologiczne Centra Wsparcia Badań Klinicznych. W puli 45 mln zł z ABM na projekty

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum