Prace w polu nadal przyczyną wypadków dzieci

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 04 września 2017 08:54

Do groźnego wypadku doszło pod koniec sierpnia na polu uprawnym w Ostrolesiu w gminie Szamotuły. W rozsiewaczu nawozów został uwięziony trzynastolatek, którego załoga karetki pogotowia ratunkowego nie mogła samodzielnie uwolnić go z maszyny.

Prace w polu nadal przyczyną wypadków dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ratownikom pomogli strażacy, wycinając kolejne elementy urządzenia.

Ranny chłopiec trafił do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Jak informuje wypowiadając się dla Głosu Wielkopolskiego dr hab. Przemysław Mańkowski, kierownik kliniki chirurgii dziecięcej, jego stan jest stabilny, ale lekarze nie są pewni, czy uda im się uratować nogę chłopca.

Jak tłumaczy mł. asp. Sandra Chuda, oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach ze wstępnych ustaleń wynika, iż chłopiec doznał urazu nogi podczas pracy rozrzutnika nawozów. 

Jak wynika ze statystyk Państwowej Inspekcji Pracy przyczyną największej liczby wypadków na wsi podczas prac polowych jest przewożenie pasażerów w miejscach niebezpiecznych, takich jak: przyczepy załadowane i puste, błotniki, stopnie wejściowe czy belki maszynowe ciągników, dyszle przyczep i pomosty kombajnów.

W czasie wakacji na oddział chirurgii dziecięcej mali i młodzi pacjenci trafiali zarówno po wypadkach komunikacyjnych, które miały miejsce na drogach, jak i takich, które wydarzyły się na podwórkach, czy w przydomowych ogródkach.

Łączy je jedno - są one często wynikiem braku rozwagi u dorosłych. Prezenty w postaci quadów, skuterów, które często nie posiadają odpowiednich certyfikatów, są użytkowane przez zbyt małe dzieci bez nadzoru opiekunów. A wypadki na quadach i skuterach to prawdziwa plaga.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum