Poznańska fundacja zebrała 25 tys. par okularów dla potrzebujących

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2013 16:24

Ponad 25 tys. par okularów zebrała poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" w ramach akcji "Czary mary okulary". Okulary trafiły już m.in. do potrzebujących z Kamerunu, Jamajki i RPA.

Poznańska fundacja zebrała 25 tys. par okularów dla potrzebujących
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak poinformowała koordynatorka akcji Justyna Janiec-Palczewska zebrane okulary cały czas są wysyłane w miejsca, gdzie działają polskie misje i wolntariusze fundacji. Trafią one m.in. do Boliwii, Zambii, Tanzanii.

- Informacje otrzymaliśmy już od misjonarzy z Kamerunu, Jamajki i RPA. Okulary z Polski cieszą się wśród miejscowej ludności niezwykłym powodzeniem. W przychodni lekarskiej w Dila w Etiopii rozpoczęto już zapisy do kolejki po okulary z Polski - podała Janiec-Palczewska.

Jak podkreśliła, w wielu krajach okulary są dobrem niedostępnym dla zwykłych ludzi, nigdzie nie można ich kupić, lub są zbyt drogie.

W fundacji nadal trwa badanie mocy podarowanych okularów. Kolejne nie są już przyjmowane. Janiec-Palczewska przypomniała, że cały czas prowadzona jest zbiórka przyborów szkolnych i odzieży dla mieszkańców Kosowa. Zbiórka potrwa do jesieni.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" działa od 1992 roku, powstała z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest m.in. organizatorem akcji "Ołówek dla Afryki", podczas której zbierane są ołówki i długopisy dla afrykańskich dzieci. Wysłała tony odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci z Afganistanu. Prowadzi też akcję "Opatrunek na ratunek" - zbiórkę opatrunków dla misyjnych szpitali i przychodni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze