Poznań: zbiórka środków opatrunkowych dla misyjnych szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2013 17:13

Ruszyła zbiórka środków opatrunkowych dla misyjnych szpitali. Trzecią już edycję akcji "Opatrunek na ratunek" zorganizowała poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Zebrane dary trafią do ośrodków misyjnych na całym świecie.

Poznań: zbiórka środków opatrunkowych dla misyjnych szpitali

Przed rokiem w ramach tej akcji zebrano ponad tonę bandaży i plastrów dla misyjnych szpitali i przychodni. Jak poinformowała w środę (13 marca) koordynatorka akcji Justyna Janiec-Palczewska, aby wziąć udział w akcji wystarczy przesłać na adres fundacji zgromadzone bandaże i plastry.

- Lekarze powracający z pracy w misyjnych szpitalach podkreślają jak bardzo brakuje tam podstawowych materiałów i leków. Każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Janiec-Palczewska.

- Miejscowi rany opatrują rany liśćmi, w państwowych szpitalach pacjentom wręcza się środek dezynfekujący i kawałek materiału, który codziennie należy prać. W klimacie tropikalnym rany goją się bardzo długo i są niezwykle uciążliwe - dodała.

Przedstawiciele fundacji czekają na wszelkiego rodzaju bandaże, gazy, kompresy, plastry opatrunkowe, potrzebne są też rękawiczki gumowe i wata.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" działa od 1992 roku, powstała z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Fundacja jest m.in. organizatorem akcji "Ołówek dla Afryki", w ramach której zbierane są ołówki i długopisy dla afrykańskich dzieci.

Wysłała tony odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci z Afganistanu. Prowadzi też akcję "Puszka dla maluszka" - zbiórkę puszek na zakup leków ratujących życie dzieci w Afryce. W lutym rozpoczęła zbiórkę okularów, które trafią na misje.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum