Poznań: w karetkach nosidełka dla niemowlaków

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 23 lipca 2018 09:47

Pogotowie ratunkowe w Poznaniu wprowadziło na wyposażenie karetek specjalne nosidełka do przewozu dzieci do jednego roku życia. Wszystko po to, aby choremu niemowlakowi w drodze do szpitala oszczędzić stresu. Nie tylko jemu. Także ratownikom i matce.

Pogotowie ratunkowe w Poznaniu wprowadziło na wyposażenie karetek specjalne nosidełka do przewozu dzieci do jednego roku życia. Fot. PTWP

Kangoofix to specjalna torba i szelki do transportu karetką dzieci do pierwszego roku życia. Jak informuje Paulina Gierszewicz z Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, pomysł na wykorzystanie Kangoofixa został podpatrzony w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi system.

Nosidełko swoim wyglądem przypomina torbę kangura i wykonane jest ze specjalnej tkaniny.  Umieszczenie w nim małego pacjenta jest bardzo sprawne i szybkie. Malucha w urządzeniu przypina się szelkami do klatki piersiowej mamy, która leży na noszach. Działa to uspokajająco na dziecko i opiekuna.

Na razie zakupiono w stolicy Wielkopolski 17 urządzeń Kangoofix, a ratownicy starają się zebrać pieniądze na zakup kolejnych.

Więcej: www.fakty.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum