Poznań: rodzice dzieci protestują, bo zmieniono lekarzy

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2016 17:24

Rodzice dzieci będących pacjentami III oddziału Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera, Uniwersytetu K. Marcinkowskiego w Poznaniu, z dnia na dzień dowiedzieli się o przesunięciu trzech lekarzy na inny oddział. Nie chcą tej zmiany, bo mają bardzo dobrą opinię o ich pracy.

Poznań: rodzice dzieci protestują, bo zmieniono lekarzy
Fot. archiwum RZ

Lekarze, którzy do tej pory opiekowali się chorymi dziećmi nagle zostali przeniesieni na innym oddział. Przesunięta została dotychczasowa zastępczyni ordynatora oddziału III hematologiczno-onkologicznego oraz dwoje lekarzy w trakcie specjalizacji.  Ta decyzja władz szpitala spotkała się z protestem rodziców małych pacjentów.

- To naruszenie praw pacjenta tj. zaufania do personelu medycznego i poczucie bezpieczeństwa na oddziale. Nikt nie zapytał o nasze zdanie - skarżyła się Głosowi Wielkopolskiemu jedna z matek dziecka objętego terapią.

Tymczasem dyrekcja szpitala tłumaczy swoją decyzję dbałością o przepisy. Jak wyjaśnia, profesor kierujący oddziałem nie może nim pozostawać, bo nadzoruje pracę zbyt wielu takich jednostek. Dotychczasowa zastępca ordynatora oddziału III nie spełnia wymagań stawianych osobie, która może objąć stanowisko kierownika oddziału w szpitalu klinicznym - tłumaczył sytuację Paweł Daszkiewicz, dyrektor Szpitala Klinicznego im. Jonschera, stwierdzając, że już wskazano profesor, która objęła obowiązki kierownika oddziału, a bezpieczeństwo pacjentów w żaden sposób nie jest zagrożone.

Więcej: gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum