×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznań: ratusz chce ostrzegać esemesami o zagrożeniach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia26 stycznia 2012 18:03

Każdy mieszkaniec Poznania, który chce otrzymywać informacje na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i życia może skorzystać z systemu powiadamiania za pomocą esemesów, który uruchomiło Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.

Poznań: ratusz chce ostrzegać esemesami o zagrożeniach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Jesteśmy pierwszym dużym miastem o liczbie mieszkańców ponad 500 tysięcy, które wprowadza taki system informacji - powiedział w czwartek (26 stycznia) podczas konferencji prasowej wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

Mieszkańcy, zainteresowani otrzymywaniem informacji o zagrożeniach powinni wysłać SMS-a aktywującego. Po otrzymaniu potwierdzenia są już zarejestrowani w systemie.

Miasto zostało podzielone na kilkanaście obszarów, tak, aby o lokalnych zagrożeniach nie alarmować wszystkich korzystających z systemu. Jak powiedział Kayser, informacje będą wysyłane tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, np. powodzi czy nawałnic.

Ostrzegawcze SMS-y są uzupełnieniem obecnego systemu ostrzegania ludności realizowanego przez Miejskie Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Poznaniu, które zbiera informacje o zagrożeniach m.in. od sanepidu, straży pożarnej, policji i straży miejskiej.

Miasto na zrealizowanie tego systemu wydało 20 tys. złotych, oprócz tego co miesiąc będzie płaciło prawie 400 złotych abonamentu; za każdą wysłaną wiadomość zapłaci 18 groszy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze