Poznań: przybywa noworodków pozostawionych w szpitalu

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia • • 24 grudnia 2012 10:59

W poznańskich szpitalach wzrosła liczba noworodków pozostawionych przez rodziców. Dla niektórych zabrakło miejsca w pogotowiach rodzinnych. W Boże Narodzenie pozostaną więc na oddziale.

Poznań: przybywa noworodków pozostawionych w szpitalu

W połowie grudnia w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Lutyckiej w Poznaniu urodziła się dziewczynka z zespołem Downa. Matka z góry zapowiedziała, że chce oddać córkę.

Ewa Czyżowska, pielęgniarka oddziałowa na oddziale noworodkowym mówi Głosowi Wielkopolskiemu, że pogotowia rodzinne są pełne. Dla dziewczynki udało się znaleźć miejsce w Centrum Wspierania Rodzin Swoboda. Trafi tam pewnie za kilka dni, gdy jej stan zdrowia się polepszy.

W podobnej sytuacji jest noworodek pozostawiony w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM. Jego przyszłość także nie jest znana, szpital ustala sytuację prawną. Ale o umieszczeniu w pogotowiu nie ma mowy dopóki dziecko nie wyzdrowieje. Święta spędzi więc w szpitalu.

W ostatnim roku wśród pozostawianych dzieci wzrosła liczba tych, które są chore - informuje Magdalena Tomaszewska, pielęgniarka ze szpitala położniczego. Wyjaśnia, że dzieci, które nie wymagają szpitalnej opieki, zwykle udaje się umieścić w pogotowiu rodzinnym i szybko znajdują dom. Ale te z poważnymi zaburzeniami, zostają w szpitalu na dłużej.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum