Poznań: ponad 20 tys. osób "Policzyło się z rakiem"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2011 19:55

Ponad 20 tys. osób, które pokonały chorobę nowotworową i wspierają chorych, wpisało się na stronie internetowej i portalach społecznościowych ogólnopolskiej kampanii "Policzmy się" - poinformował we wtorek (17 maja) pomysłodawca kampanii dr Dariusz Godlewski.

Poznań: ponad 20 tys. osób "Policzyło się z rakiem"

II edycja ogólnopolskiej kampanii "Policzmy się" trwała od 9 do 15 maja. Każda osoba, która jest w trakcie walki z chorobą albo już z nią wygrała, mogła wejść na stronę internetową policzmysie.pl i o tym napisać. Poprzez "policzenie" osób, które wygrały z rakiem, organizatorzy chcieli pokazać, że nowotwór to nie wyrok.

- Zebraliśmy tysiące osobistych historii, relacji z przebytej choroby i prostych, niezwykle wiarygodnych słów wsparcia dla chorych na nowotwór. Ich autorzy to zwykli ludzie i jednocześnie wielcy bohaterowie. Niektórzy chorobę mają za sobą i dają świadectwo wygranej walki - powiedział dr Godlewski.

Na stronie internetowej akcji policzyło się ponad 10 tys. osób, kolejnych 10 tys. policzyło się na portalach społecznościowych, które promowały akcje. Stronę odwiedziło ponad 260 tys. użytkowników; na portalach specjalną aplikacje internauci odwiedzili 160 tys. razy.

- Koniec akcji nie oznacza, że kończymy naszą kampanię. Działamy dalej ze zdwojoną siłą. Wkrótce w sieci pojawią się nowe poradniki z odpowiedziami na najtrudniejsze pytania dotyczące nowotworów. Do dyspozycji internautów pozostawiamy forum dyskusyjne w serwisie i nadal będziemy organizować tzw. gorące godziny, czyli konsultacje on-line ze specjalistami, którzy współpracują z Fundacją Ludzie dla Ludzi - powiedział dr Dariusz Godlewski.

W 2010 roku podczas pierwszej edycji akcji "Policzmy się" na stronie wpisało się 10 tys. osób.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum