Poznań: pogrzeb lekarza, który zginął na przejeździe w Puszczykowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2019 20:20

W piątek (12 kwietnia) w Poznaniu odbył się pogrzeb lekarza, który w ub. tygodniu zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyły załogi karetek pogotowia z całego kraju.

Poznań: pogrzeb lekarza, który zginął na przejeździe w Puszczykowie
Fot. Archiwum

Lekarza i ratownika medycznego, którzy w zeszłym tygodniu zginęli tragicznie w wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, odznaczył pośmiertnie prezydent Andrzej Duda.

Do wypadku doszło w środę w ubiegłym tygodniu. W karetkę pogotowia, która stała na torach między opuszczonymi rogatkami, uderzył pociąg. Zginął 30-letni lekarz i 42-letni ratownik medyczny. Kierowca karetki z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Śledztwo w sprawie wypadku wszczęła w ubiegłym tygodniu Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda.

W pożegnaniu lekarza uczestniczyli lekarze i ratownicy medyczni. Na poznańskim cmentarzu pojawiły się karetki pogotowia z wielu regionów kraju. Pogrzeb tragicznie zmarłego ratownika medycznego odbędzie się w Poznaniu w przyszłym tygodniu.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował w piątek, że Piotr Żelasko i Artur Urbaniak, członkowie zespołu ratownictwa medycznego, którzy ponieśli tragiczną śmierć podczas pełnienia służby, zostali postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy odznaczeni pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi. Prezydent przyznał odznaczenia za ofiarne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi i za poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda prowadzi postępowanie w kierunku spowodowania wypadku, w którym śmierć poniosły dwie osoby, i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

W piątek prokuratura poinformowała, że sprawdza, jak do Internetu trafiły zdjęcia ofiar wypadku. Weryfikowana jest też sprawa upublicznienia nagrań z kamer monitoringu, na których widać moment wypadku karetki.

Kierowca auta z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala w Puszczykowie. Jego stan wciąż jest ciężki. 

Rafał Pogrzebny

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum