Poznań: okradają seniorów "na lekarza"

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2017 12:48

Oszuści okradający osoby starsze podają się już nie tylko za pracowników wodociągów czy administracji, ale także za przedstawicieli opieki społecznej czy NFZ. Złodziejom towarzyszą fałszywi lekarze, których zadaniem jest odciągnięcie uwagi potencjalnej ofiary kradzieży.

Poznań: okradają seniorów "na lekarza"
W głowie się nie mieści do jakich kłamstw sięgają złodzieje. Fot. PTWP

Od stycznia do marca br. oszuści, którzy pod różnymi pretekstami wchodzą do mieszkań seniorów, zaatakowali kilkadziesiąt razy. Ich ofiarą padło 20. poznaniaków. W sporej części kradzieży pomagał fałszywy lekarz.

O tym, jak działają złodzieje, pisze Głos Wielkopolski. Najpierw sprawcy typują osoby starsze, które wracają do domów z zakupów lub dzwonią domofonem i rozpoznają seniorów po głosie. Podają się za pracowników opieki społecznej czy NFZ, którym towarzyszą rzekomi lekarze.

Po wejściu do domu przeprowadzają wywiad związany z chorobą i proponują np. dofinansowanie lekarstw. Proszą o odcinki renty lub emerytury, by przekonać się, gdzie starsza osoba trzyma pieniądze.

Następnie "lekarz", w celu wykonania badania lub masażu, przechodzi z seniorem do innego pomieszczenia. W tym czasie dokonywana jest kradzież.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum