Poznań: od września gimnazjum dla dzieci autystycznych

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2013 10:00

Gimnazjum dla dzieci autystycznych w Poznaniu będzie najmniejszym gimnazjum w Poznaniu. We wrześniu w murach szkoły na początek pojawi się dwóch uczniów. To na początek, bo w kolejnym roku szkolnym ma być ich czterech, a w latach 2015/2016 - sześciu.

Poznań: od września gimnazjum dla dzieci autystycznych
Kiedy uczniów będzie więcej wówczas w gimnazjum dla młodzieży autystycznej znajdą się już trzy klasy dwuosobowe. Szkoła będzie funkcjonować w ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. W tej placówce istnieją już m.in. przedszkole oraz szkoła podstawowa dla dzieci autystycznych.

Do gimnazjum trafią przede wszystkim absolwenci szkoły podstawowej z ośrodka, prowadzeni metodą behawioralną. To specyficzna metoda pracy z dziećmi autystycznymi. Bardzo kosztowna. Prowadzona jest w grupach dwuosobowych, w systemie jeden nauczyciel - jeden uczeń.

Aleksandra Skorniak, dyrektor ośrodka podkreśla, że dla każdego dziecka układane są indywidualne programy terapeutyczne. I przypomina, że najpierw w kierowanej przez nią placówce powstał oddział przedszkolny dla dzieci autystycznym, później przedszkole, a następnie szkoła podstawowa.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum