Poznań: od Nowego Roku Punkt Profilaktyki Intymnej w nowej lokalizacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2021 15:57

Od 1 stycznia zmieniła się lokalizacja Punktu Profilaktyki Intymnej. Pacjenci przyjmowani będą w siedzibie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych, przy Al. Solidarności.

Poznań: od Nowego Roku Punkt Profilaktyki Intymnej w nowej lokalizacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Punkt Profilaktyki Intymnej istnieje w Poznaniu od października 2018 roku. To pierwszy tego typu projekt w Polsce. Dostępny jest dla mieszkańców Poznania - również nieubezpieczonych - przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przy czym aby skorzystać z jego usług w godz. 22-8, trzeba najpierw umówić się telefonicznie.

Od 1 stycznia zmieniła się lokalizacja Punktu Profilaktyki Intymnej. Pacjenci przyjmowani będą w siedzibie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych, przy Al. Solidarności. Aby umówić się na wizytę, należy zarejestrować się dzwoniąc pod numer 61 647 77 25 lub skorzystać z formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie POSUM.

W punkcie realizowane są konsultacje i porady lekarskie dotyczące chorób, higieny intymnej, oraz antykoncepcji - zarówno naturalnej jak i farmakologicznej. Zapewniona jest również doraźna pomoc medyczna w przypadku urazów oraz stanów zapalnych narządów rodnych. Miejsce to oferuje dostępność do badań USG, mammografii, skierowań na badania diagnostyczne chorób ginekologicznych. Zapewnione są również konsultacje oraz badania USG i PSA w kierunku profilaktyki i wczesnego wykrywania raka prostaty. W punkcie nie wykonuje się żadnych zabiegów medycznych. 

Anna Jowsa

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum