Poznań: na kongres przyjadą stomatolodzy z całego świata

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 września 2015 10:44

W 2016 roku do Poznania przyjadą lekarze stomatolodzy z całego świata. Wezmą udział w Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI pt. "Wpływ stanów patologicznych w jamie ustnej na zdrowie".

Poznań: na kongres przyjadą stomatolodzy z całego świata
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W kongresie weźmie udział około 12 tys. stomatologów z całego świata. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-10 września 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem kongresu.

Współorganizujące kongres Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) podkreśla, że impreza będzie największym wydarzeniem medycznym w Polsce.

Jak powiedział prezydent kongresu i szef PTS prof. Bartłomiej Loster, to "wydarzenie bez precedensu, które tworzy przyszłą stomatologię", a Polska na cztery dni stanie się "światową stolicą stomatologii". - To szansa nie tylko dla promocji rodzimej nauki, ale również myśli technologicznej - ocenił.

Prof. Loster zwraca uwagę, że polscy producenci sprzętu będą mogli pokazać swoje wyroby specjalistom z całego świata. Kongres będzie miał charakter naukowo-szkoleniowy. Przez cztery dni uczestnicy wydarzenia poznają nowatorskie techniki leczenia oraz nowości z zakresu diagnostyki i terapii.

Do Poznania zaproszeni zostaną najlepsi wykładowcy z całego świata. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie będzie miało ogromne znaczenie dla promocji polskiej nauki na świecie. Przywilejem gospodarza jest obsadzenie część programu kongresu rodzimymi prelegentami.

- Jest to niepowtarzalna możliwość i szansa dla polskich naukowców, którzy przecież nie znajdują się w ogonie nauki światowej  - podkreśliła wiceprezydent PTS i główny koordynator kongresu prof. Honorata Shaw.

Prof. Shaw zapowiedziała, że jednym z zasadniczych tematów spotkania stomatologów będzie "związek zdrowia całego organizmu ze stanem jamy ustnej i wskazanie jak wielkim problemem mogą być - wydawałoby się banalne sprawy patologiczne - dziejące się w jamie ustnej".

- Jest co raz więcej naukowych dowodów na ich wpływ np. na układ krążenia, oddechowy czy centralny system nerwowy - wymieniła.

Kongresowi FDI w Poznaniu towarzyszyć będą targi produktów stomatologicznych oraz szereg spotkań biznesowych.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum