Poznań: miasto zachęca seniorów do aktywności i dbania o zdrowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2013 17:09

Imprezy, które mają skłonić seniorów do większej aktywności, będą odbywać się w Poznaniu do końca października w ramach akcji "Senioralni. Poznań 2013". W programie m.in. - porady zdrowotne.

Poznań: miasto zachęca seniorów do aktywności i dbania o zdrowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Impreza "Senioralni. Poznań 2013" rozpocznie się w sobotę (28 września) w obecności prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, który - podobnie jak w przypadku studenckich juwenaliów - przekaże seniorom klucze do miasta.

- Przedsięwzięcie dedykowane jest seniorom, ale zapraszamy na każdą osobę, która uważa, że w naszym mieście rola osób starszych jest ważna i że mają oni takie same prawa jak pozostali mieszkańcy Poznania - podkreśliła Maria Siterska z Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Do końca października poznańscy seniorzy będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach psychologicznych poświęconych radzeniu sobie ze stresem. Zaplanowano też porady zdrowotne i konsultacje z fizjoterapeutami.

Według szacunków Centrum Inicjatyw Senioralnych, w Poznaniu żyje około 100 tys. osób powyżej 60 r.ż. W pierwszej edycji imprezy udział wzięło 2,5 tys. seniorów. Przed rokiem - 5 tys. Organizatorzy liczą, że w br. zainteresowanie wydarzeniem będzie jeszcze większe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum