Poznań: leki wysłane w darze do Afryki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2014 14:30

Cztery tony leków, żywności i środków czystości wysłała w poniedziałek (23 czerwca) do Afryki poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Pomoc trafi do jednego z misyjnych szpitali prowadzonego w Republice Środkowej Afryki. W kraju tym trwa wojna domowa.

To drugi transport pomocy dla RŚA zorganizowany w tym roku przez Fundację. W marcu do Afryki przetransportowano tonę mleka w proszku dla dzieci.

Wśród darów są leki przeciwbólowe, witaminy, środki czystości oraz żywność podarowana przez mieszkańców Poznania. Z przekazanych pieniędzy Fundacja kupiła dodatkowo tonę mleka w proszku oraz pół tony specjalnego mleka przeciwbiegunkowego oraz tysiące wenflonów dla dzieci i jednorazowych rękawiczek.

Dary trafią do jednego z misyjnych szpitali, w którym leczona jest miejscowa ludność; głównie Pigmeje.

Jak powiedział PAP misjonarz ks. Mieczysław Pająk, który pracuje na co dzień w RŚA, wszystkie przekazane dary są bezcenne: - Mamy duży szpital, w którym miesięcznie przyjmujemy ok. 400 osób. Nieodżywione dzieci trafiają do nas często w stanie agonalnym i mleko jest dla nich jedynym ratunkiem.

Dary będą częścią wojskowego transportu - od lutego tego roku w RŚA stacjonuje polski kontyngent wojskowy wspierający francuskie siły w tym kraju. Stanowią one część misji Unii Europejskiej, która ma chronić ludność cywilną RŚA.

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio działa w Poznaniu od 1992 roku, powstała z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest m.in. organizatorem akcji "Ołówek dla Afryki", podczas której zbierane są ołówki i długopisy dla afrykańskich dzieci. Fundacja wysłała także tony odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci z Afganistanu. Prowadzi akcję "Opatrunek na ratunek" - zbiórkę opatrunków dla misyjnych szpitali i przychodni.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum