Poznań: krew od kibiców

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2010 19:34

I tym razem poznaniacy nie zawiedli. Mimo deszczu stali w długich kolejkach, by oddać krew w ramach czwartej edycji "Krewni Euro".

Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta Poznania ds. organizacji Euro 2012 nie ukrywał, że jest pod wrażeniem ofiarności mieszkańców miasta.

Według wstępnych szacunków, w piątkowej (7 maja) akcji „Krewni Euro” uczestniczyło ponad 300 osób.

Nowym partnerem „Krewnych Euro” zostali strażacy. Wszyscy, którzy w piątek przyszli na Plac Wolności zobaczyli pokazy ratownictwa, mogli zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze. Każdy kto oddał krew otrzymał jabłko z logo akcji.

Podobnie jak w poprzednich, krwiodawcy mogli zapisać się do rejestru dawców szpiku oraz pobrać kartę zawierającą zgodę na transplantację narządów po śmierci.

W poprzedniej akcji zebrano ponad 164 tys. mililitrów krwi. Rozdano 400 kart zawierających deklarację przekazania narządów do transplantacji. 370 osób wzięło udział w trzech zbiórkach krwi, 176 wpisało się do rejestru dawców szpiku.

Następna edycja „Krewni Euro” odbędzie się na Stadionie Miejskim.

– Planujemy ją zorganizować krótko przed jego oficjalnym otwarciem i nie ukrywam, że również liczymy na dużą frekwencję – zapowiedział Michał Prymas.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum