Poznań: izba samorządowa pomoże lekarzom seniorom w czasach koronawirusa

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2020 08:02

Wielkopolska Izba Lekarska w związku z epidemią COVIC-19 zaoferuje pomoc lekarzom - seniorom w trosce o ich zdrowie. "Zdaję sobie sprawę, że w obecnej sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego wskazane jest dla wielu z Was pozostanie w domu i unikanie miejsc publicznych" - napisał do nich oferując pomoc Artur de Rosier, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Poznaniu.

Wielkopolska Izba Lekarska chce pomóc lekarzom seniorom w czasach koronawirusa. Fot. Shutterstock

 Wielkopolska Izba Lekarska zainicjowała akcję Bezpieczny Lekarz Senior.

Jak zauważa Artur de Rosier w otwartym liście skierowanym do lekarzy seniorów, w czasie epidemii korronawirusa samodzielne zakupienie przez nich artykułów spożywczych, leków czy też załatwienie spraw na poczcie może się wiązać z ryzykiem zdrowotnym. Nie każdy ma możliwość poproszenia kogoś bliskiego lub znajomego o pomoc, a doniesienia medialne o nieuczciwych ludziach oferujących swoją pomoc mogą budzić słuszny niepokój.

"Ponieważ Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas niezwykle ważne, jako Wielkopolska Izba Lekarska chcielibyśmy o Was zadbać i pomóc Wam w tej niełatwej dla wszystkich sytuacji" - czytamy w liście prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu.

Zapewnia: "Od dziś możecie do nas dzwonić i zgłaszać konieczność realizacji recepty w aptece, spraw na poczcie czy zakupu artykułów pierwszej potrzeby (spożywczych, przemysłowych i chemicznych), a my załatwimy to za Was! Niezbędne sprawunki dostarczymy pod same drzwi!".

Zgłoszenia Izba przyjmować będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00 - 14:00
pod nr tel. 783 993 901.

"Jeśli nie należysz do grupy seniorów, ale znasz Lekarza Seniora i sam nie możesz Mu pomóc, proszę poinformuj Go o naszej akcji!" - zachęca Artur de Rosier.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum