Poznań: fundacja wspierająca chore dzieci szuka wolontariuszy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2016 08:42

Wolontariuszy, którzy zechcą pomagać ciężko chorym dzieciom poszukuje poznański oddział Fundacji Mama Marzenie. Do tej pory wolontariusze fundacji z całej Polski spełnili ponad 6,7 tys. życzeń swoich podopiecznych.

Poznań: fundacja wspierająca chore dzieci szuka wolontariuszy
Poznań: fundacja wspierająca chore dzieci szuka wolontariuszy. Fot. www.hospicjum.info

Organizacja wspiera dzieci cierpiące na choroby zagrażające ich życiu. Wolontariusze spełniają ich materialne i niematerialne marzenia, m.in. organizują spotkania ze znanymi artystami i sportowcami, przygotowują wymarzone wyjazdy np. do Disneylandu, ale także szukają sponsorów, którzy ufundują dzieciom komputer, lalkę czy instrument muzyczny.

Sporym problemem w działalności fundacji jest brak wolontariuszy. Jak powiedział PAP zastępca koordynatora i wolontariusz poznańskiego oddziału Mateusz Mostowski, sprawia to, że realizacja marzeń trwa czasem bardzo długo. Tymczasem w przypadku ciężko chorych dzieci czas jest bardzo istotny.

Aby to zmienić Fundacja Mam Marzenie poszukuje osób, które chciałyby wspierać jej działalność.

Mateusz Mostowski podkreślił, że wolontariuszem może zostać każdy, kto ma w sobie empatię i chęć do niesienia pomocy innym. Sam działa w fundacji od ok. 6 lat.

- Aby zostać wolontariuszem nie trzeba mieć żadnych specjalnych predyspozycji, nie jest też ważny wiek. W fundacji działają zarówno uczniowie i studenci, jak i osoby pracujące, oraz emeryci. Na początku wystarczy poświęcić na działalność w fundacji 2-3 godziny tygodniowo - powiedział.

Jak wyjaśnił praca wolontariusza rozpoczyna się od poznania chorego dziecka i wysłuchania, jakie są jego marzenia. - Później trzeba poszukać sponsora i zadbać o całą oprawę spełnianego marzenia - czasem jest nim po prostu wyjazd do kawiarni - powiedział. Wolontariusze poznańskiego oddziału fundacji spełnili do tej pory blisko 700 marzeń.

Obecnie oddział zrzesza ok. 25 wolontariuszy, ok. 20 kolejnych osób wspiera ich pracę. Mateusz Mostowski podkreślił, że poszukiwani są wolontariusze także do innych oddziałów w Polsce, które niejednokrotnie zrzeszają zaledwie kilka osób. Fundacja Mam Marzenie powstała w 2003 roku. Od 2007 roku działa na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum