Poznań: dzieci w szpitalu, szkoła prawie przy łóżku

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 10 września 2017 18:11

Przewlekle chore dzieci realizują obowiązek szkolny nawet gdy dłużej przebywają w szpitalu, a stan zdrowia im na to pozwala. Tak jest m.in. w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Poznań: dzieci w szpitalu, szkoła prawie przy łóżku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z dziećmi z Zespół Szkół numer 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych działającym przy Szpitalu Klinicznym UMP im. Jonschera w Poznaniu pracuje 50 nauczycieli.

Nauczanie dzieci w szpitalu wymaga szczególnej organizacji lekcji. Wszystkie odbywają się niemal przy łóżku. Przepisy prawa wymagają, by nauką w szpitalnej szkole objęte były dzieci, które przebywają na leczeniu stacjonarnym dłużej niż dziewięć dni. 

- Dzieci trafiają tu z różnych szkół, często mają zaległości, należy bowiem pamiętać, że są to dzieci chore, które w swoich dotychczasowych szkołach opuściły wiele zajęć - tłumaczy Beata Łukomska, dyrektor Zespołu Szkół nr 110, wypowiadając się dla Głosu Wielkopolskiego.

Dodaje: - Nauczyciel pracuje z uczniem indywidualnie, rytm nauki dostosowuje nie tylko do poziomu wiedzy dziecka, ale też do jego samopoczucia, stanu zdrowia.

W niecodziennych lekcjach każdego dnia bierze udział około 200 dzieci z 14 oddziałów szpitala.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum