Poznań: czterometrowy telefon na Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2012 13:40

W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu ma stanąć w sobotę (11 lutego) - gdy obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 - czterometrowy telefon. W jego budowie będą uczestniczyć dzieci - poinformował w środę (8 lutego) rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

- Do pracy przy budowie telefonu wojewoda wielkopolski zaprosił przedszkolaków oraz uczniów wielkopolskich szkół, którzy w holu naszego urzędu będą kolorować puzzle, z których powstanie niezwykły telefon - dodał rzecznik

Gigantyczny telefon stanie w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Na specjalnej konstrukcji o podstawie trójkąta montowane będą elementy puzzli, które wcześniej pokolorują dzieci. Rysunki, kolaże, obrazki wykonane różnymi technikami utworzą dzieło o powierzchni 20 metrów kwadratowych, które w kulminacyjnym momencie prac zwieńczy czterometrowa czerwona słuchawka.

Na spotkanie zaproszono też dzieci z całego kraju, które dzięki numerowi 112 - uratowały czyjeś życie czy zdrowie.

Dla dzieci oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali szereg atrakcji; będzie rozwiązywanie gigantycznych rozmiarów krzyżówki oraz pokazy ratownictwa medycznego. Wojewoda Piotr Florek wręczy nagrody laureatom wielkopolskiego konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcia promujące europejski numer alarmowy 112. Na zakończenie imprezy teatr Gargulec zaprezentuje młodej widowni spektakl "Wybierz numer 112".

W Poznaniu i okolicy, liczba zgłoszeń na numer 112 wynosi od 1000 do 1500 dziennie. 20 proc. z nich wymaga reakcji odpowiednich służb, pozostałe to alarmy fałszywe.

Parlament Europejski i Rada Europy podpisały wspólną deklarację ustanawiając datę 11 lutego Europejskim Dniem Numeru 112. Co roku w całej Unii Europejskiej odbywają się imprezy promujące jednolity numer alarmowy. W tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wskazało Poznań na miejsce organizacji tych wydarzeń.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum