×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznań: apel uniwersytetu medycznego do studentów w sprawie koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 lutego 2020 13:14

O ograniczenie aktywności społecznej i pozostanie w domu przez kolejne dwa tygodnie prosi poznańska uczelnia medyczna studentów, którzy w ostatnim czasie powrócili z rejonu północnych Włoch lub z Chin. Władze uczelni zapewniły, że nie ma podstaw do ograniczania działalności uniwersytetu.

Poznań: apel uniwersytetu medycznego do studentów w sprawie koronawirusa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej uczelni władze Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (UMP) poinformowały, że prośba została wystosowana w związku z obawami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i w trosce o przeciwdziałanie potencjalnemu zagrożeniu. Jak podkreślono, nie ma żadnych podstaw do ograniczania działalności uniwersytetu.

"Studenci, którzy w ciągu ostatnich 14 dni powrócili z rejonu północnych Włoch lub Chin, proszeni są o ograniczenie aktywności społecznej i pozostanie w domu przez kolejne dwa tygodnie. Czas ten, w porozumieniu z wykładowcami, zostanie uznany za usprawiedliwiony. Nie ma uzasadnienia do odmawiania udziału w zajęciach pozostałym studentom, ich nieobecność z powodu objawów infekcji powinna być usprawiedliwiona tylko w przypadku zwolnienia lekarskiego" - podano w oświadczeniu.

Studenci, którzy mają objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowali do rejonów objętych koronawirusem, zostali poproszeni o udanie się do lekarza i weryfikację stanu zdrowia.

"W przypadku osób, które były w ostatnim czasie w rejonach objętych koronawirusem lub miały bezpośredni kontakt z takimi osobami i równocześnie mają wysoką temperaturę, kaszel, duszność lub problemy z oddychaniem prosimy o kontakt z Oddziałem Zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu lub Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną" - głosi oświadczenie władz UMP.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze