Poznań: akcja "Stop czerniakowi" na liście projektów w ramach budżetu obywatelskiego

Autor: TVN24.pl/Rynek Zdrowia • • 29 września 2013 12:49

Tylko do niedzieli (29 września) włącznie można głosować na projekty w ramach poznańskiego budżetu obywatelskiego. Każdy mieszkaniec miasta może wskazać 5 spośród 20 pomysłów. Do rozdysponowania jest 10 mln zł.

Poznań: akcja "Stop czerniakowi" na liście projektów w ramach budżetu obywatelskiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na projekty można głosować w namiotach rozstawionych na placu Wolności, na dwóch końcach ul. Półwiejskiej lub w internecie, za pomocą miejskiej ankiety. Dodatkowo punkty do głosowania znajdą się na Malcie przy Torze Regatowym oraz na ul. św. Marcin (obok CK Zamek). Mają być czynne w niedzielę od godz. 10 do 18 - informuje TVN24.pl

Głosy (na maksymalnie pięć projektów) mogą oddać wszystkie osoby zameldowane w Poznaniu oraz studiujące w stolicy Wielkopolski.

Wśród 20 przedsięwzięć jest także akcja społeczna "Stop czerniakowi" (koszt: 64,8 tys. zł). Jej głównym celem jest uruchomienie stałego punktu diagnostycznego, czynnego dwa razy w tygodniu, w którym mieszkańcy mogliby być przebadani za pomocą videodermatoskopu. Ponadto koncepcja zakłada prelekcje edukacyjne na temat czerniaka i wsparcie psychologów dla chorych.

Więcej: http://www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum