Poznań: "Waleczne serca biją się o życie" - akcja Siepomaga z okazji Dnia Dziecka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2019 12:05

Dzień Dziecka jest tylko raz w roku, ale i choćby tylko raz w roku można zrobić dla chorych dzieci coś dobrego – przekonują wolontariusze fundacji Siepomaga i zachęcają, by z okazji Dnia Dziecka pomóc najmłodszym potrzebującym symboliczną "dniówką".

Poznań: "Waleczne serca biją się o życie" - akcja Siepomaga z okazji Dnia Dziecka
Fot. archiwum

Jak powiedział PAP Krystian Włodarczak z fundacji Siepomaga, tegoroczna akcja z okazji Dnia Dziecka przebiega pod hasłem "Waleczne serca biją się o życie".

- Celem akcji jest zebranie środków - 520 tys. zł - na doposażenie oddziału dziecięcej kardiochirurgii w Poznaniu w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. Jest to kolejna edycja akcji Dziś Pracuję Dla Dzieciaków, polegającej na przekazaniu z okazji Dnia Dziecka swojej wypracowanej dniówki dla potrzebujących dzieci - podkreślił.

Jak dodał, "1 czerwca to idealny moment, żebyśmy my - dorośli, przygotowali maluchom walczącym o życie prezent, zwiększający szansę na zwycięstwo. Bo w tej bitwie tylko zwycięstwo się liczy".

Zbiórka odbywa się poprzez stronę www.dziendziecka.pl i w tym roku nawiązuje do filmu "Braveheart" Mela Gibsona. Jak wskazał Włodarczak, "Walecznymi Sercami nazwaliśmy maluchy, pacjentów poznańskiej kardiochirurgii dziecięcej na ul. Szpitalnej. Nawiązując do bohatera filmu, pomalowaliśmy symbolicznie tym dzieciom buzie i zachęcamy znane osobistości i każdego kto chce wesprzeć akcję, żeby również pomalowali sobie w ten sposób twarze i przede wszystkim - żeby włączyli się do akcji" - zaznaczył.

Na pomoc czeka m.in. dwumiesięczny Czesio, który urodził się tylko z jedną połówką serca. Podobnie jak starszy o pół roku Rysiu, czy 2-letni Andrzej.

"U 3-miesięcznej Zosi i u 1,5-rocznej Blanki chore serduszka wykryto przypadkiem. Jedynie 17-letni Patryk wiedział dokładnie, na czym będzie polegała jego operacja. Różne historie, różne choroby, różne serca do uratowania. Łączy je jedno - rodzice, którzy oddaliby wszystko, żeby tylko móc ocalić swoje dziecko. Gdyby mogli, weszliby osobiście na to bitewne pole, a pozostaje im jedynie stać obok i po prostu być" - podkreślono na stronie fundacji.

W akcję "Waleczne serca biją się o życie" włączyły się także znane osoby, które chcą dać przykład innym, m.in. Katarzyna Dowbor, Małgorzata Kożuchowska, Cezary Pazura, Artur Żmijewski, Anna Lewandowska i Maciej Musiał.

Fundacja podkreśla jednak, że bez względu na to kim się jest, czym się na co dzień zajmuje - najważniejsze by mieć dobre i wrażliwe serce i pomóc tym, "których serca są trochę słabsze". 

PAP - Anna Jowsa

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum