Poznań: Urząd miasta zachęca mieszkańców do zgłaszania naruszeń reżimu sanitarnego. Powstał specjalny mail

Autor: PAP • Źródło: PAP17 października 2021 16:01

Mieszkańcy Poznania mogą zgłaszać przypadki naruszenia reżimu sanitarnego pod dedykowany adres e-mailowy. Pozwoli to na lepszy monitoring sytuacji epidemiologicznej i podejmowanie odpowiednich działań.

Poznań, fot. Quisquilia / Shutterstock.com
  • Miasto Poznań uruchomiło specjalny adres email, pod którym mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi dotyczące niedostatecznych zabezpieczeń przed COVID-19
  • Mowa o sytuacjach takich, jak brak płynu do dezynfekcji w obiekcie użyteczności publicznej lub brak reakcji na nienoszenie maseczek
  • Magistrat podkreśla, że każda informacja sugerująca konieczność wzmocnienia działań na rzecz profilaktyki COVID-19 jest bardzo ważna

Miasto chce reagować m.in. na brak maseczek tam, gdzie są one konieczne

Urząd Miasta Poznania podał, że na adres stopcovid@um.poznan.pl można kierować korespondencję w sprawach, których usprawnienie mieści się w obszarze wpływu samorządu.

Jak tłumaczyła dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP Magdalena Pietrusik-Adamska, "otrzymujemy telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców o zaniedbaniach w obiektach użyteczności publicznej, na które wpływ ma samorząd".

- Dotyczą one np. niezachowywania dystansu społecznego, niestosowania środków do dezynfekcji oraz braku maseczek. Chcemy odpowiednio reagować na te sytuacje i w myśl obowiązujących zaleceń sanitarnych podejmować działania, które poprawią bezpieczeństwo epidemiczne - wskazała.

Każda informacja na wagę złota

Magistrat podał, ze każda informacja o tym, że trzeba podjąć lub wzmocnić działania na rzecz profilaktyki COVID-19 jest dla Miasta Poznania bardzo ważna.

- Korespondencja kierowana na adres stopcovid@um.poznan.pl będzie informacją pozwalającą na monitorowanie sytuacji epidemicznej i - w miarę możliwości - podjęcie działań. Powiadomienie uznawane będzie za informację sygnalną, niewymagającą odpowiedzi zwrotnej - zaznaczono.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę, że minionej doby potwierdzono w kraju 2523 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarła 1 osoba z COVID-19. W Wielkopolsce potwierdzono 102 nowe przypadki zakażeń.

Czytaj też: Odwiedziny bez zaszczepienia. Czy szpital może tego zabronić? 

Prof. Horban kreśli scenariusz na najbliższe miesiące

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum