Poznań: 10. Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej na Rzecz Dzieci z Autyzmem - rekordowa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2019 09:51

112 tys. zł uzyskano w czasie sobotniej 10. Charytatywnej Aukcji Sztuki Współczesnej na Rzecz Dzieci z Autyzmem zorganizowanej w Poznaniu. To najwyższy wynik w historii akcji. Ze zbiórki zostaną sfinansowane m.in. dodatkowe zajęcia dla dzieci.

Poznań: 10. Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej na Rzecz Dzieci z Autyzmem - rekordowa
Pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia i półkolonie połączone z terapią dla ok. 30 dzieci z autyzmem Fot. Fotolia

Aukcję w poznańskiej Galerii u Jezuitów zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem Aperio. Prezes stowarzyszenia Lidia Domańska poinformowała, że udało się sprzedać wszystkie 106 wystawionych prac. - Było duże zainteresowanie. Ludzie licytowali i na miejscu, i przez internet, a także telefonicznie - zaznaczyła.

W ub. roku dzięki licytacjom zebrano ponad 80 tys. zł. W czasie sobotniej, jubileuszowej 10. Aukcji - 112 tys. zł. - To jest rekord. Nigdy nie mieliśmy 100 tys., więc bardzo się cieszymy. Najdroższy obraz został zlicytowany za 7 tys. zł, to "Smutek rysunku wieczornego" autorstwa Ewy Kuryluk - mówiła Domańska.

Aukcja jest organizowana co roku, aby zebrać pieniądze m.in. na dodatkowe zajęcia i półkolonie połączone z terapią dla ok. 30 dzieci z autyzmem uczęszczających do specjalnego przedszkola w Poznaniu. Dzięki licytacjom finansowane są także dodatkowe szkolenia dla terapeutów pracujących w placówce.

Pieniądze zebrane na aukcji posłużą także wsparciu fundacji Przystań Autysty, która planuje stworzenie w Poznaniu hotelu i restauracji dla osób niepełnosprawnych, a także domu dla dorosłych osób dotkniętych autyzmem.

Na tegoroczną Aukcję przygotowano 106 prac sztuki współczesnej, głównie obrazów, grafik i fotografii. Licytowano dzieła m.in. Ewy Kuryluk, Honzy Zamojskiego, Tymka Borowskiego i Dariusza Milińskiego.

Szymon Kiepel - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum