Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku. Są poszkodowani, zalany oddział położniczy

Autor: MP • Źródło: TVN24/Rynek Zdrowia16 listopada 2021 11:30

We wtorek, 16 listopada, przed godz. 11 wybuchł pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku. Ewakuowano pacjentów i personel. Są poszkodowani.

Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku Fot. TT PSP Gdańsk
  • We wtorek, 16 listopada, około godz. 10.30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku
  • Przebywający w budynku pacjenci i personel zostali ewakuowani
  • Jak informuje rzecznik Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gdańsku,  trzy osoby zostały poszkodowane

Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

- Na miejscu działało 15 zastępów, łącznie 45 strażaków. Paliło się na 5. piętrze budynku w Klinice Alergologii i Pneumonologii - mówi Rynkowi Zdrowia rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gdańsku mł. bryg. Jacek Jakóbczyk.

Z placówki ewakuowano około 50 osób. - Trzy osoby zostały poszkodowane, podtruły się dymem. Jedna z tych osób w trakcie ewakuacji była nieprzytomna. Pożar jest ugaszony, trwa zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wietrzenie pomieszczeń - tłumaczy Jakóbczyk.

Jak informuje rzecznik straży, trwa także ustalanie przyczyn powstania pożaru, które na ten moment nie są znane.

- Pożar wybuch w części technicznej. W sąsiedztwie miejsca zdarzenia na dwóch oddziałach przebywało około 50 chorych, którzy zostali ewakuowani - powiedział TVN24 Jakub Kraszewski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Podczas akcji gaśniczej zalaniu uległ oddział położniczy znajdujący się piętro niżej od miejsca pożaru. - Część pacjentek czekających na porody przewiezionych zostanie do innych placówek - dodał dyrektor. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum