Powstanie żaglowiec dla osób chorych i niepełnosprawnych

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2019 12:33

Rusza Projekt "Morze Bez Barier". To pomysł Magdaleny Lesiewicz, prezes Fundacji OnkoRejs - Wybieram Życie oraz Zobaczyć Morze imienia Tomka Opoki. Lesiewicz proponuje, aby wspólnie zbudować żaglowiec, który ma służyć chorym i niepełnosprawnym.

Powstanie żaglowiec dla osób chorych i niepełnosprawnych
Fot. PWX/PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Na przystosowanej do potrzeb osób wymagających specjalnej uwagi jednostce chcą organizować rejsy, które pomogą uwierzyć ludziom, że pomimo choroby i niepełnosprawności życie może być piękne - informują organizatorzy Projektu na stronie www.morzebezbarier.pl

OnkoRejs to inicjatywa Magdaleny Lesiewicz, która wygrała ze złośliwym rakiem piersi. Pod koniec maja 2015 roku, chcąc udowodnić sobie i światu, że chorzy mogą pokonać przeszkody tak, jak pokonały raka, wypłynęła wraz z dwunastoma innymi kobietami, które chorowały na raka, na rejs do hanzeatyckiego miasta Visby na wyspie Gotlandia w Szwecji.

Wprawdzie rejs ten szybko został przerwany z uwagi na to, że żaglowiec okazał się niesprawny, jednak to nie zatrzymało kobiet. Już dwa miesiące później razem ruszyły w kolejny rejs na dwóch jachtach - Cobrze i Bavarii.

Do tej pory odbyło się pięć OnkoRejsów na Morzu Bałtyckim, w których popłynęło już ponad 100 osób. Zorganizowano także 3 marsze dookoła Polski, w których wzięło udział ponad 600 osób. 

Z kolei fundacja Zobaczyć Morze imienia Tomka Opoki od lat organizują rejsy pełnomorskie dla osób niewidomych.

Rola rejsów jest nie do przecenienia. Oprócz tego, że pomagają uwierzyć chorym, że nawet z chorobą czy po przechorowaniu raka można żyć pełnią życia, przyczyniają się też do aktywizacji osób, które często są wykluczane przez społeczeństwo w tzw. normalnym życiu. Uczestnicy stanowią część załogi żaglowca i pełnią wachty - wyjaśniają pomysłodawcy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum