Powstanie kolejna edycja kalendarza "Lekarze jak z bajki". Dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie

Autor: • Źródło: PAP04 listopada 2022 14:05

Na pomoc materialną dla placówek medycznych w Ukrainie zostanie przekazany dochód z internetowej sprzedaży kalendarza „Lekarze jak z bajki” 2023. Bohaterami trzeciej edycji publikacji będą medycy ukraińscy oraz polscy działający na rzecz ochrony zdrowia Ukraińców.

Powstanie kolejna edycja kalendarza "Lekarze jak z bajki". Dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie
Powstanie kolejna edycja kalendarza "Lekarze jak z bajki". Fot. PAP/Łukasz Gągulski

 

Będzie kolejna edycja kalendarza "Lekarze jak z bajki"

Zdjęcia do wydania 2023 realizowane będą w Teatrze Groteska w Krakowie, a w niedzielę z bohaterami i współtwórcami kalendarza będą mogli spotkać się dziennikarze — poinformował w piątek Marcin Mikos z Fundacji Zdrowia Publicznego, która wydaje kalendarz.

Na planie fotograficznym medycy przebrani w kostiumy przeniosą się w bajkowe plenery ze spektakli m.in. "Aksamitny królik", "Kto pocieszy pechowego nosorożca" oraz "Cudowna lampa Aladyna".

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie dr Marianna Mirczyk — lekarka z Ukraińsko-Polskiego Centrum Serca we Lwowie, która na sesję zdjęciową przyjedzie z Ukrainy.

Wśród bohaterów publikacji ma być prof. Jerzy Wydmański z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, który z synem stworzył portal "Lekarze dla Ukrainy", a także prof. Dominika Dudek — kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zaangażowana w pomoc ukraińskim rodzinom w Polsce oraz wspierająca ośrodki psychiatryczne we Lwowie.

Na kalendarzowych zdjęciach zobaczyć będzie można również dr Mariię Rybak, która z sześcioletnim synem uciekła z okupowanego Irpienia, a pomoc odnalazła w przychodni Ratmedica w Trzcianie koło Bochni. W sesji zdjęciowej udział wezmą też m.in. dr Svetlana Hurina — rezydentka pediatrii w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie oraz dr Stanislav Ilchenko z oddziału kardiologii szpitala w Myszkowie.

Autorem zdjęć do kalendarza jest krakowski fotograf Bartosz Siedlik we współpracy z Mateuszem Sibikiem, a grafikiem Maciej Schumacher. Nad artystyczną stroną kalendarza czuwają Małgorzata Zwolińska i Adolf Weltschek z Teatru Groteska.

W ramach poprzedniej edycji kalendarza "Lekarze jak z bajki" do małopolskich szpitali zakupionych zostało ponad 20 tys. maseczek ochronnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum