Powstanie film o zmarłej na raka blogerce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2014 11:27

Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos - m.in. ci aktorzy są w obsadzie "Chemii", opowieści o miłości i walce z chorobą. Realizuje ją w Warszawie Bartosz Prokopowicz. Pomysłodawczynią filmu była żona reżysera, prezes Fundacji Rak'n'Roll Magda Prokopowicz.

Magdalena Prokopowicz zachorowała na raka w wieku 27 lat. Decyzję o stworzeniu fundacji w 2009 r. podjęła w symbolicznym dla siebie momencie, gdy po przebyciu chemioterapii w czasie ciąży urodziła synka Leosia. Zmarła w czerwcu 2012 roku. Gdy zmagała się z chorobą nowotworową, postanowiła, że powinien powstać film o tej chorobie.

Scenariusz "Chemii" napisali ostatecznie wspólnie Bartosz Prokopowicz - który debiutuje zarazem jako reżyser - oraz Katarzyna Sarnowska. Jak zaznaczono, "Chemia" nie jest biograficzną opowieścią o Magdalenie Prokopowicz. Zdaniem twórców, scenariusz ewoluował w uniwersalną historię o miłości, która nie jest dokumentalnym zapisem życia chorej na nowotwór.

Bohaterowie filmu "Chemia", Lena (Agnieszka Żulewska) i Benedykt (Tomasz Schuchardt), zakochują się w sobie. Uczucie, które ich łączy, jest bardzo silne. Kiedy u Leny zdiagnozowany zostaje nowotwór, młoda kobieta i jej najbliżsi muszą zmierzyć się ze straszną chorobą.

Zdjęcia do "Chemii" trwają od połowy sierpnia. Premiera kinowa "Chemii" planowana jest na przełom 2015 i 2016 roku.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum