Powstał hymn kardiochirurgów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2009 10:53

Kardiochirurdzy polscy będą mieli swój hymn. Zostanie po raz pierwszy wykonany podczas koncertu charytatywnego dla kliniki kardiochirurgii dziecięcej krakowskiego szpitala w Prokocimiu.

Słowa do hymnu napisał Michał Zabłocki, muzykę skomponował Balduin Sulzer. Prawykonanie utworu odbędzie się podczas charytatywnego koncertu 24 kwietnia w Operze Krakowskiej.

Inicjatorem wydarzenia jest prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Profesor zbiera pieniądze na doposażenie kliniki kardiochirurgii szpitala w Prokocimiu.

Podczas poprzednio zorganizowanego koncertu zebrano 70 tysięcy złotych. Koncerty to pretekst, żeby w miłej atmosferze nakłonić gości do sięgnięcia do kieszeni. Podczas poprzedniego koncertu licytacje wspierał prezydent Lech Wałęsa. Sam co prawda niczego nie kupił, ale tak podbijał ceny, że każdy eksponat z wystawionych na sprzedaż przyniósł naprawdę duże pieniądze.

W tym roku atrakcją imprezy będzie wykonanie hymnu polskich kardiochirurgów. Skomponował go austriacki kompozytor Balduin Sulzer, związany z kręgami kościelnymi i Linzem. W dorobku ma 200 utworów, w tym dwie opery, pięć symfonii i jedną pasję.

Autorem słów jest krakowski poeta Michał Zabłocki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum