×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Portugalia wprowadza godzinę policyjną. Na liście m.in. Lizbona i Porto. Powodem najwyższa od lutego liczba zakażeń

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP02 lipca 2021 10:25

Portugalski rząd 1 lipca ogłosił wprowadzenie nocnej godziny policyjnej. Obejmie oba tereny 45 powiatów i zacznie obowiązywać od piątku (2 lipca) od godziny 23.

Portugalia wprowadza godzinę policyjną. Na liście m.in. Lizbona i Porto. Powodem najwyższa od lutego liczba zakażeń
W Portugalii ponownie zostanie wprowadzona nocna godzina policyjna. Fot. Shutterstock
  • Wprowadzenie restrykcji w Portugalii ma związek z nasilającą się pandemią koronawirusa
  • Nocna godzina policyjna będzie obowiązywać w godzinach od 23 do 5 rano w 45 powiatach
  • W Portugalii planowane są także skrócone godziny pracy w placówkach handlu i usług

Portugalia powraca do restrykcji

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzeczniczka rządu Mariana Vieira da Silva, wprowadzenie restrykcji ma związek z szybko nasilającą się pandemią koronawirusa. Dodała, że władze kraju nie mogą stwierdzić, że "pandemia została opanowana".

- Sytuacja epidemiczna w kraju znacząco się pogorszyła, dlatego musimy przywrócić restrykcje sanitarne w powiatach o wysokim i bardzo wysokim ryzyku zakażeń - wyjaśniła przedstawicielka rządu premiera Antonia Costy.

Vieira da Silva wskazała, że nocna godzina policyjna będzie obowiązywać w 45 powiatach między godz. 23.00 a godz. 5.00. Sprecyzowała, że wśród nich jest stolica kraju Lizbona, a także Porto. Poza godziną policyjną w powiatach o najtrudniejszej sytuacji epidemicznej skrócone zostaną godziny pracy placówek handlu i usług, a także utrzymany obowiązek zdalnej pracy.

Rzeczniczka rządu wyjaśniła, że zaplanowane przez gabinet Costy na 26 września wybory samorządowe w Portugalii powinny odbyć się pomimo nasilenia pandemii. Zastrzegła jednak, że ich organizacja będzie uzależniona od rozwoju sytuacji sanitarnej w kraju.

Minionej doby odnotowano w Portugalii blisko 2,5 tys. zakażeń koronawirusem, czyli najwięcej od 13 lutego. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło pięć osób chorych na Covid-19.

Ścisłe zasady w walce z pandemią

Przypomnijmy, w Portugalii nie po raz pierwszy wprowadzono nocną godzinę policyjną. Była ona obowiązująca także w minionym roku, a w okresie świątecznym obywatele Portugalii nie mogli także wychodzić z domu. W kraju zarządzono także stan wyjątkowy, który przewidywał również ograniczenia w przemieszczaniu się czy weekendowy lockdown.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze