Portugalia: szybko przybywa nowych zakażeń. Już 60 proc. z nich to wariant indyjski

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP29 czerwca 2021 18:04

W Portugalii szybko rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. Regionem o najtrudniejszej sytuacji epidemicznej jest stołeczna aglomeracja oraz region Doliny Tagu.

Portugalia: szybko przybywa nowych zakażeń. Już 60 proc. z nich to wariant indyjski
Regionem o najtrudniejszej sytuacji epidemicznej jest stołeczna aglomeracja Fot. Shutterstock
  • Ponad 500 nowych ognisk zakażenia koronawirusem potwierdziły do wtorkowego popołudnia władze Portugalii
  • Blisko 60 proc. infekcji SARS-CoV-2 zostało spowodowanych w tym kraju przez wariant Delta
  • W całym kraju szybko rośnie liczba zakażeń w szkołach. Resort szacuje, że w blisko 130 placówkach oświatowych doszło do pojawienia się ognisk infekcji koronawirusem

Ponad 500 nowych ognisk zakażenia koronawirusem potwierdziły do wtorkowego popołudnia władze Portugalii, precyzując, że blisko 60 proc. infekcji SARS-CoV-2 zostało spowodowanych w tym kraju przez wariant Delta.

Ogniska zakażeń w szkołach

Jak podało ministerstwo zdrowia Portugalii, w całym kraju szybko rośnie liczba zakażeń w szkołach. Resort szacuje, że w blisko 130 placówkach oświatowych doszło do pojawienia się ognisk infekcji koronawirusem.

Według władz medycznych Portugalii regionem o najtrudniejszej sytuacji epidemicznej jest we wtorek stołeczna aglomeracja oraz region Doliny Tagu.

Służby medyczne poinformowały, że ostatniej doby zmarło sześć osób chorych na Covid-19. Zdiagnozowano też 1746 nowych infekcji, czyli najwięcej od lutego, kiedy zakończyła się w Portugalii trzecia fala pandemii.

Władze spóźniły się z kontrolami na granicach?

Tymczasem cytowani przez telewizję SIC i radio Observador specjaliści wskazują, że wraz z zaplanowanym na początek lipca zakończeniem roku szkolnego i rozpoczęciem podróży wakacyjnych wariant Delta koronawirusa może nasilić się w turystycznych regionach kraju.

W ocenie Jose Paivy, szefa oddziału intensywnej terapii w szpitalu S. Jose w Porto, władze Portugalii po raz kolejny spóźniły się z reakcją na nadejście nowego wariantu koronawirusa. Ekspert wskazał, że wraz z nasileniem się przypadków infekcji wariantem Delta rząd Antonia Costy powinien rozważyć zaostrzenie kontroli sanitarnych na granicach kraju.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum