Portugalia: już w 80 domach seniora wykryto zakażenia koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 września 2020 21:39

Rząd Portugalii potwierdził w czwartek (24 września) nasilanie się zakażeń koronawirusem w domach spokojnej starości. Do popołudnia przypadki infekcji potwierdzono już w około 80 z 2000 tego typu ośrodków działających w całym kraju. Na początku września placówek takich było zaledwie 20.

Portugalia: już w 80 domach seniora wykryto zakażenia koronawirusem
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak poinformowała minister zdrowia Marta Temido, w ponad 40 domów seniora potwierdzono masowe przypadki zachorowań na Covid-19.

Temido oznajmiła, że łącznie wśród podopiecznych tych placówek, którzy ulegli zakażeniu, jest już ponad 700 seniorów, z których 114 do środy musiało zostać hospitalizowanych.

Służby sanitarne potwierdzają też rosnącą liczbę przypadków zachorowań na Covid-19 wśród personelu portugalskich szpitali. Jednym z najbardziej dotkniętych nowymi infekcjami jest lizboński szpital Egas Moniz, gdzie od wtorku nie są przyjmowani pacjenci.

W czwartek rząd premiera Antonia Costy skrytykował wprowadzoną przez władze Belgii obowiązkową kwarantannę dla osób przybywających do tego kraju z aglomeracji Lizbony i środkowej Portugalii.

Od środy również władze Niemiec zobowiązały osoby powracające ze stolicy Portugalii do wykonania testów na obecność koronawirusa oraz poddaniu się kwarantannie w okresie oczekiwania na ich wynik.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum