Portugalia. Wracają obostrzenia. W restauracjach i hotelach obowiązkowy paszport covidowy

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP09 lipca 2021 07:32

W Portugalii powracają kolejne obostrzenia sanitarne. W czwartek rząd ogłosił powrót restrykcji - powodem jest odnotowany wzrost zakażeń w kraju.

W Portugalii do restauracji będzie można przyjść tylko z paszportem covidowym. Fot. Shutterstock
  • W Portugalii powróciły restrykcje sanitarne ze względu na duży wzrost zakażeń w kraju
  • Jednym z obostrzeń jest wprowadzenie obowiązku posiadania paszportu covidowego podczas wizyty w restauracjach
  • Lokale gastronomiczne w regionach najbardziej dotkniętych pandemią będą musiały zostać zamknięte po 22.30

Portugalia. Wracają obostrzenia

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzecznik rządu Mariana Vieira da Silva, posiadanie dokumentu potwierdzającego zakończenie szczepień, negatywny wynik testu lub przebycie Covid-19 wymagane będzie w restauracjach podczas weekendów.

Sprecyzowała, że obowiązek ten będzie dotyczył wnętrz placówek gastronomicznych. Dodała, że w rejonach kraju najbardziej dotkniętych przez pandemię restauracje będą musiały zostać zamknięte po 22.30.

Vieira da Silva wskazała, że w rejonach tych również wejście do hotelu będzie wiązało się z koniecznością przedstawienia paszportu covid lub zaświadczenia o braku infekcji wirusem SARS-CoV-2.

Od środy w Portugalii notowany jest najwyższy od lutego poziom dobowych zakażeń koronawirusem, przekraczający 3 tys. infekcji.

Dotychczas w Portugalii służby medyczne potwierdziły ponad 899 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Wskutek infekcji SARS-CoV-2 zmarło 17,1 tys. osób, z czego dziewięć podczas ostatniej doby.

Od 1 lipca w Portugalii obowiązuje godzina policyjna

Przypomnijmy, od 1 lipca w Portugalii została także wprowadzona godzina policyjna w 45 powiatach pomiędzy godziną 23.00 a 5.00. Wśród miast, które znalazły się w tym zarządzeniu jest też stolica kraju Lizbona oraz Porto. Poza godziną policyjną w powiatach o najtrudniejszej sytuacji epidemicznej skrócone zostaną godziny pracy placówek handlu i usług, a także utrzymany obowiązek zdalnej pracy.

W Portugalii nie po raz pierwszy wprowadzono nocną godzinę policyjną. Była ona obowiązująca także w minionym roku, a w okresie świątecznym obywatele Portugalii nie mogli także wychodzić z domu. W kraju zarządzono także stan wyjątkowy, który przewidywał również ograniczenia w przemieszczaniu się czy weekendowy lockdown.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum