Porady ekspertów ZUS z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Autor: • Źródło: PAP28 września 2022 09:57

Porady ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i innych instytucji, a także badania profilaktyczne to tylko niektóre z punktów programu Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który pod hasłem "Praca i pasja" odbędzie się w czwartek w Fabryce Miejskiej Aktywności w Łodzi.

Porady ekspertów ZUS z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością
"Praca i pasja" odbędzie się w czwartek w Fabryce Miejskiej Aktywności w Łodzi. Fot. Shutterstock
  • Wydarzenie, zorganizowane przez I Oddział ZUS w Łodzi, odbędzie się w czwartek od 10.00 do 15.00 w Fabryce Miejskiej Aktywności w Łodzi przy ul. Tuwima 10.
  • W programie znalazły się m.in. wykłady przedstawicieli ZUS na temat świadczeń krótkoterminowych przysługujących z tytułu choroby i długoterminowych świadczeń związanych z niezdolnością do pracy
  • Będzie też mowa o działaniach prewencyjnych realizowanych przez ZUS w celu utrzymania zdolności do pracy ubezpieczonych

Prelegenci o wpływie aktywności fizycznej na zdrowie

Wśród prelegentów będą też m.in. przedstawiciele komendy wojewódzkiej policji, którzy podpowiedzą, co robić, by czuć się bezpiecznym, a także przedstawiciele Łódzkiej Szkoły Nordic Walking, którzy opowiedzą o wpływie aktywności fizycznej na życie i zdrowie - poinformowała rzeczniczka łódzkiego ZUS Monika Kiełczyńska

Spotkanie w Fabryce Miejskiej Aktywności będzie też okazją do zaprezentowania pasji osób z niepełnosprawnością, m.in. pokazane zostaną stworzone przez nie obrazy.

Jak podkreśliła Kiełczyńska, spotkanie da niepowtarzalną możliwość zasięgnięcia porady u licznych ekspertów z różnych instytucji. Obok pracowników ZUS-u dostępni będą specjaliści m.in. z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Kancelarii Wsparcia Zatrudnienia SZANSA PRACY, Fundacji Aktywizacja, powiatowego urzędu pracy i Biura Rzecznika ds. Osób Niepełnosprawnych.

Dzięki łódzkiemu oddziałowi NFZ, Fundacji Diabeciaki i Łódzkiemu Klubowi Amazonka uczestnicy będą mogli wykonać wybrane badania profilaktyczne i porozmawiać ze specjalistami o ich wynikach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum