×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ponton: młodzieży brakuje wiedzy dot. seksualności

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 listopada 2013 18:02

Młodym ludziom brakuje rzetelnej wiedzy na temat seksu, dojrzewania, antykoncepcji, a wzorce dotyczące seksualności często czerpią z pornografii - oceniła Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton po analizie zgłoszeń podczas akcji Wakacyjny Telefon Zaufania.

Ponton: młodzieży brakuje wiedzy dot. seksualności
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Ponton po raz ósmy przeprowadził akcję Wakacyjny Telefon Zaufania dla młodzieży. Przez cały lipiec i sierpień można było dzwonić i SMS-ować, by zadawać pytania dotyczące m.in. dojrzewania, seksualności, relacji i antykoncepcji. Edukatorzy odebrali w sumie 472 zgłoszenia.

W przedstawionym w środę ( 20 listopada) na konferencji prasowej raporcie, który przygotowano na podstawie analizy zgłoszeń, Ponton ocenił, że młodzi ludzie rzadko mają dostęp do rzetelnej wiedzy na temat seksualności. - Świadczą o tym podstawowe pytania dotyczące norm seksualnych i antykoncepcji - mówiła Małgorzata Kot z grupy Ponton.

Duża grupa zgłoszeń dotyczyła zdrowia i fizjologii, a zwłaszcza zmian zachodzących podczas okresu dojrzewania. - Młodzież ma ogromne kompleksy, ponieważ ich ciało nie jest takie jak wzorce promowane w mediach - oceniła Kot.

Zapytania dotyczące antykoncepcji stanowiły 10 proc. wszystkich zgłoszeń a ich analiza wskazuje na niski poziom wiedzy na ten temat. Młodzi ludzie pytali m.in. o to, jak używa się prezerwatywy oraz o skutki uboczne stosowania środków hormonalnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze