×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ponad 43 mln na koncie WOŚP. Internetowe aukcje trwają

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia11 stycznia 2016 09:08Aktualizacja: 11 stycznia 2016 09:13

Ponad 43,4 mln zł zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów w podczas 24. Finału WOŚP, który odbywał się pod hasłem "Mierzymy wysoko!".

Ponad 43 mln na koncie WOŚP. Internetowe aukcje trwają
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po północy (z 10 na 11 stycznia) na koncie WOŚP było 43 mln 463 tys. 968 zł. Ostateczny wynik zbiórki poznamy na początku marca.

W dniu finału, przed północą odbyła się licytacja, podczas której sprzedawane były złote karty telefoniczne z limitowanej serii oraz złote serduszka, które powstają ze złota ofiarowanego przez darczyńców. W tym roku najdroższe złote serduszko zostało sprzedane za 670 tys. zł, złota karta telefoniczna za 165 tys. zł.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Jeszcze przez kilka tygodni można wspierać WOŚP za pośrednictwem aukcji internetowych. Wśród ponad 25,5 tys. aukcji na rzecz WOŚP najwyżej licytowane do tej pory są: wspólny trening z piłkarzami polskiej reprezentacji (cena ponad 55 tys. zł) i wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello od Anji Rubik (ponad 23 tys. zł).

Licytowane są też przedmioty podarowane przez prezydentów Polski. Narty ofiarowane przez prezydenta Andrzeja Dudę wieczorem osiągnęły cenę ponad 13 tys. zł.

W zbiórce bierze udział 1,6 tys. sztabów z Polski i zagranicy. Na ulice w niedzielę (1o stycznia) wyszło 120 tys. wolontariuszy z puszkami oraz z terminalami do kart płatniczych.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze