Ponad 13 tys. zł dla WOŚP za wizyty w bazach F-16

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2012 18:32

Ponad 13 tys. zł zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki licytacji dwóch wizyt w bazach lotniczych, w których stacjonują F-16. Internetowe aukcje zakończyły się w czwartek (19 stycznia).

Wizyta w bazie samolotów F-16 w Łasku została sprzedana za 7 tys. zł, za 6,3 tys. zł wylicytowano dzień spędzony w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego(BLT) w Poznaniu-Krzesinach.

Jak powiedziała w czwartek (19 stycznia) kpt. Marlena Bielewicz, oficer prasowy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego (2SLT), organizowane od trzech lat aukcje to szansa, by miłośnik samolotów mógł wejść na teren bazy i z bliska zobaczyć samoloty F-16.

- Nie organizujemy indywidualnych wizyt. Cyklicznie goszczą w bazach zorganizowane grupy, ale są to przede wszystkim dzieci i młodzież ze szkół - powiedziała Bielewicz.

Zwycięzca licytacji "Zostań pilotem F-16 w 31. BLT - Poznań-Krzesiny" w dniu wizyty zostanie przebrany w lotniczy kombinezon, pozna dane taktyczno-techniczne samolotu F-16 oraz jego możliwości. Wspólnie z dowódcą bazy weźmie udział w briefingu przedlotowym. Wykona też misję na symulatorze lotów i weźmie udział w treningu z katapultowania. Po wykonaniu misji na symulatorze wspólnie z pilotem F-16 wykołuje prawdziwym samolotem na pas startowy. Podobnie przebiegać ma spotkanie w Łasku.

W tym roku przedmiotem aukcji był też m.in. obiad z pilotami F-16 w jednej z baz, w której stacjonują samoloty. Za tę atrakcję internauta zaoferował 810 zł. Licytowany był też kombinezon pustynny pilota F-16, który przekazał pierwszy polski pilot tej maszyny, zastępca dowódcy 2. SLT - płk. Rościsław Stepaniuk. Kombinezon został sprzedany za ponad 600 zł.

Dużą popularnością cieszyła się aukcja, której przedmiotem była sesja fotograficzna przy "jastrzębiach". Zapłacono za nią ponad 1,2 tys. zł. Na aukcję trafiło też wydrukowane na płótnie wielkoformatowe zdjęcie F-16 autorstwa japońskiego fotografika lotniczego Katsuhiko Tokunagi z autografami polskich pilotów. Zostało ono wylicytowane na ponad 620 zł.

2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego uczestniczy w aukcjach w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz trzeci. Jak powiedziała rzecznik, za pierwszym razem zebrano 36 tys. zł. Przed rokiem dzięki aukcjom internetowym konto WOŚP zostało zasilone kwotą ponad 27 tys. zł - wizyta w bazie samolotów F-16 w Łasku została sprzedana za 18,1 tys. zł a w Poznaniu-Krzesinach za 7,5 tys. zł.

W poznańskiej bazie stacjonują 32 z 48 zakupionych przez Polskę wielozadaniowych samolotów bojowych F-16. Pozostałe są w bazie w Łasku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum