Pomorskie: sportowcy bez odpowiednich orzeczeń lekarskich płacą kary

Autor: JJ, Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2012 12:04

Ustawa o sporcie (obowiązująca od 9 czerwca 2012 roku) nakłada na zawodników obowiązek posiadania aktualnego orzeczenia lekarskiego wydanego przez specjalistę medycyny sportowej lub lekarza posiadającego certyfikat ukończenia odpowiedniego kursu.

Pomorskie: sportowcy bez odpowiednich orzeczeń lekarskich płacą kary

Przepis nie jest nowy, bo takie wymogi przez zawodnikami stawiała także wcześniejsza ustawa o sporcie kwalifikowanym. Problem w tym, że w niektórych rejonach brakuje takich lekarzy, a badania są drogie.

Działacze klubów sportowych województwa pomorskiego, a zwłaszcza jego południowej części, mają kłopot. Związki sportowe, szczgólnie Pomorski Związek Piłki Nożnej coraz bardziej rygorystycznie podchodzą do konieczności badania i uzyskania przez zawodników orzeczeń lekarskich zgodnie z przepisami.

Już około 70 klubów piłkarskich zostało ukaranych upomnieniami za to, że zawodnicy badani byli nie przez specjalistów. Aby przebadać piłkarzy i uzyskać odpowiednie orzeczenia lekarskie, konieczny byłby wyjazd do Koszalina. To dodatkowe koszty, na które nie stać wszystkie kluby czy zawodników.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum