Pomorskie: mieszkańcy regionu żyją coraz dłużej

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2014 17:34

Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, mieszkańcy województwa pomorskiego żyją średnio o 8 lat dłużej niż dwie dekady temu. Specjaliści przyznają, że to efekt zdrowszego stylu życia i postępu medycyny.

Według GUS, przeciętna długość życia na Pomorzu to ponad 74 lata dla mężczyzn i 81 lat dla kobiet. Dla porównania: jeszcze 24 lata temu było to odpowiednio 66 lat dla panów i 74,7 roku dla pań. W ostatniej dekadzie ubiegłego stulecia we wszystkich województwach obserwowano istotny postęp w wydłużaniu się przeciętnego trwania życia. Ta korzystna tendencja utrzymuje się nadal - informuje Dziennik Bałtycki.

Szczególnie dotyczy to mężczyzn zamieszkałych w województwie pomorskim, dla których w latach 1990-2013 średnie trwanie życia wydłużyło się o 8,1 lat. Dla kobiet największy przyrost parametrów trwania życia zanotowano także w województwie pomorskim (6,5), natomiast najmniejszy w województwie lubelskim (5,2) - piszą w raporcie dotyczącym długości życia eksperci z Głównego Urzędu Statystycznego.

Eksperci przekonują, że mieszkańcy miast będą żyli średnio o rok dłużej niż wsi, a mieszkanki - niemal o dwa lata dłużej. W średniej długości życia mężczyzn i kobiet Pomorze dzierży rekord w skali całego kraju.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum